Roberts diadalmas csatában, Aldeguer rémálma: Első győzelem és hétvégi bukás a pályán

Joe Roberts nyerte a Moto2-es Olasz Nagydíjat, miután legyőzte Manuel Gonzálezt és Alonso Lópezt, Fermín Aldeguer elesett.

Joe Roberts nyerte az Olasz Nagydíjat a Moto2-ben, Manuel Gonzálezzel folytatott izgalmas küzdelemben. Sergio García előnye 7 pontra csökkent, míg Fermín Aldeguer és Jeremy Alcobával ütközött, melynek következtében Aldeguer bukott. A Moto3-as futam miatt későn kezdődött a Moto2-es verseny, és a versenyzők csak 12 kört tettek meg. Joe Roberts szerezte meg az idei első pole pozíciót, míg Sergio García és Alonso López álltak még az első sorban. A versenyen Roberts gyors körrel és remek rajttal nyert, míg Alonso hidegvérű motorozással hozta a Moto3-as időmérőt. Ogurának jól sikerült a rajt, López és Binder is előrejött, Aldeguernek viszont nem volt szerencsés a futam eleje.